Przejdź do treści


W poniedziałek ruszają zapisy na kolejną turę zajęć w Klubach Młodego Programisty

foto. pixabay.com

Już w najbliższy poniedziałek ruszają zapisy na kolejną turę zajęć w Klubach Młodego Programisty.  Tylko w ubiegłym roku w ramach KMP zorganizowano przeszło 1600 bezpłatnych warsztatów. Wzięło w nich udział ponad 21 tysięcy uczestników. Jeśli chcecie dołączyć do tego grona, zapiszcie się na kolejną – ostatnią przed wakacjami – turę zajęć! Zapisy ruszają w najbliższy poniedziałek (2 marca) na stronie www.klubmlodegoprogramisty.pl. W warsztatach mogą brać udział nie tylko dzieciaki, ale i rodzice.

Kluby Młodego Programisty działają w Nysie, Siedlcach, Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Jaworznie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Ełku, Gnieźnie i Stargardzie.

Zajęcia dopasowane są do wieku uczestników. Istnieją dwie grupy wiekowe: dzieci z klas 1-3 i z klas 4-6. Każdy cykl to 10 godzinnych spotkań. Zajęcia organizowane są co tydzień, o tej samej godzinie. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

– Na naszych zajęciach – pod okiem profesjonalnych trenerów, z pomocą robotów i tabletów – udowadniamy, że rozpoczęcie nauki programowania to świetna zabawa. Na warsztatach uczymy logicznego myślenia, pracy w grupie, rozwiązywania skomplikowanych problemów. To kompetencje, które przydadzą się każdemu, niezależnie od tego jaką droga zawodową pójdzie – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Pierwszy rok działania naszych Klubów pokazał, że takich warsztatów z nauką programowania brakowało. Zainteresowanie zajęciami nie maleje – dodaje szef MC.

Klub Młodego Programisty w Nowym Sączu:

W Nowym Sączu zajęcia organizowane są w Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Konopnickiej 3. Początek cyklu zajęć: 25 marca 2020 r. Zakończenie – 3 czerwca 2020 r.

Zajęcia będą odbywały się w:

  • środy w godz. 15.30-16.30 (kl. 4-6)
  • środy w godz. 16.30-17.30 (kl. 4-6)

Co zrobić, żeby zapisać dziecko na warsztaty?

W poniedziałek w samo południe wejdźcie na www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnijcie dostępny tam formularz.

O przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń, które są przyjmowane do wyczerpania miejsc w danym cyklu szkoleniowym. Jeśli nie zdążycie – traficie na listę rezerwowych.

/źródło: Ministerstwo Cyfryzacji