Przejdź do treści


W piątek wystartuje IV etap 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków: Nowy Sącz – Jaworzno

Już jutro (6 lipca) o godz. 12:50 na nowosądeckim rynku odbędzie się start honorowy IV etapu 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Kolarze objadą sądeckie ulice: Rynek, ul. Wąską, Kazimierza Wielkiego, ul. Hoffmanowej, ul. Dunajewskiego, ul. Szwedzką a o godzinie 13:45 ruszą ulicami św. Kunegundy i Zygmuntowską w kierunku Starego Sącza.
Start honorowy IV etapu (Nowy Sącz – Jaworzno, o długości 197, 9 km) z nowosądeckiego rynku poprzedzi dekoracja najlepszej ekipy w klasyfikacji drużynowej, prezentacja liderów wszystkich klasyfikacji oraz podpisywanie listy startowej.
– Wyścig Solidarności jest po Tour de Pologne najważniejszą imprezą w kraju. Startują w nim wszystkie najsilniejsze ekipy z Polski i wiele zza granicy. Posiada swoją kronikę, jest szeroko komentowany w mediach. Drużyny wystawiają w nim silne składy, ma on dobrą otoczkę i pomaga w popularyzacji kolarstwa, szczególnie w miastach, przez które przejeżdża – mówi Janusz Pożak, prezes Polskiego Związku Kolarskiego.
W związku z planowanym przejazdem kolarzy kierowcy muszą liczyć się z jeszcze większymi niż zwykle utrudnieniami w ruchu.