Przejdź do treści

W Nowym Sączu ruszył punkt wymazowy

Punkt wymazowy - fot. KMPSP Nowy Sącz

Od dzisiaj w Nowym Sączu działa punkt wymazowy, w którym wykonywane są przesiewowe badania w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Punkt zlokalizowany jest na parkingu budynku Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, przy ul. Wiśniowieckiego 127.

Z badań przesiewowych mogą skorzystać osoby znajdujące się w kwarantannie, wskazane przez Inspekcję Sanitarną. Zgodnie z zapowiedziami przebadanych ma zostać około tysiąca mieszkańców Sądecczyzny.

Do punktu wymazowego trzeba podjechać własnym samochodem, którego nie należy opuszczać na żadnym z etapów. Najpierw trzeba wypełnić ankietę i skierować się do kolejnego punktu, gdzie zostanie pobrany wymaz. Wymazy pobierają żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej i 6 Brygady Powietrznodesantowej. Wymazy będą pobierane 8 godzin dziennie z przerwami, według wstępnego harmonogramu: 8.00-11.00, 12.00-15.00, 16.00-18.00.

Niezależnie od badań przesiewowych równolegle kontynuowane będą badania w odniesieniu do osób z największej grupy ryzyka (badania realizowane przez karetki wymazowe).

/źródło: MUW /fot. KMPSP Nowy Sącz