Przejdź do treści


W niedzielę utrudnienia w ruchu na Sądecczyźnie związane z 62. Małopolskim Wyścigiem Górskim

Już w najbliższą niedzielę, 2 czerwca, mieszkańcy Sądecczyzny muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Powodem jest 62. edycja Małopolskiego Wyścigu Górskiego, prestiżowego wydarzenia kolarskiego, które przyciągnie 32 grupy kolarskie z całego świata.

Trasa wyścigu przez Sądecczyznę

III etap wyścigu, obejmujący 132 kilometry, rozpocznie się w Jabłonce w powiecie nowotarskim, a zakończy na Przehybie w gminie Stary Sącz. Kolarze wjadą na teren powiatu nowosądeckiego około godziny 12:00 w miejscowości Zabrzeż. Następnie trasa będzie przebiegać przez Czerniec, Łącko, Czarny Potok, Olszanę, Olszankę, Naszacowice, Gołkowice Dolne, Mostki, Stary Sącz, Moszczenicę Wyżną, Przysietnicę, Skrudzinę, Gaboń, by finiszować na Przehybie.

Utrudnienia i zalecenia dla mieszkańców

W związku z wyścigiem, należy spodziewać się czasowych wstrzymań ruchu drogowego na trasie przejazdu kolarzy. Organizatorzy zapewniają, że wyścig będzie odbywać się przy ruchu częściowo ograniczonym, wstrzymywanym przez umundurowanych policjantów na czas przejazdu zawodników.

Policja apeluje do mieszkańców oraz osób planujących przejazd przez teren Sądecczyzny o wybieranie alternatywnych tras, jeśli to tylko możliwe. W przypadku konieczności poruszania się drogami, na których odbywa się wyścig, zaleca się bezwzględne stosowanie się do poleceń służb porządkowych. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczestnikom wyścigu, jak i mieszkańcom oraz kierowcom.

Harmonogram i miejsca newralgiczne

Najbardziej newralgiczne momenty przejazdu przez Sądecczyznę przewidywane są w godzinach od 12:00 do 15:00. Szczególną uwagę należy zwrócić na Stary Sącz, gdzie trasa przebiegać będzie przez ulice: Józefa Piłsudskiego, Stefana Batorego, Rynek, Jana III Sobieskiego, Nowa, Partyzantów oraz Lipska.

Mieszkańcy i turyści powinni być przygotowani na czasowe zamknięcie dróg i konieczność objazdów, co może wpłynąć na codzienne obowiązki oraz plany na weekend.

/źródło: KMP Nowy Sącz