Przejdź do treści


W Łącku ruszył punkt pobrań wymazów do testów w kierunku koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne - fot. pixabay.com

W poniedziałek w Łącku został uruchomionych kolejny punkt pobrań wymazów do testów w kierunku koronawirusa. Punkt pobrań działa w Łąckim Centrum Medycznym RENI-MED, w godzinach: poniedziałek – czwartek 18:00 – 20:00, piątek 19:00 – 21:00, sobota, niedziela 08:00 – 10:00.

W punkcie test na koronawirusa mogą wykonać osoby, które posiadają zlecenie na badanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Test jest bezpłatny, a jego wykonanie finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

W Nowym Sączu działają już trzy takie punkty, jeden w Krynicy-Zdroju i Klęczanach. Szczegółowe informacje na temat adresów, numerów telefonów i godzin działania punktów pobrań są codziennie aktualizowane na stronie https://www.nfz-krakow.pl/. Potrzebne informacje można uzyskać również dzwoniąc pod numer Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590.

Wynik testu na obecność koronawirusa można sprawdzić logując się na Internetowe Konto Pacjenta. Pisaliśmy o tym w artykule: Gdzie sprawdzisz wyniki testu na obecność koronawirusa?