Przejdź do treści

W czasie weekendu sądeccy policjanci zatrzymali aż 4 nietrzeźwych kierowców

fot. pixabay.com

W piątek (1 lipca) w miejscowości Krużlowa Niżna Policjanci z Grybowa zatrzymali do kontroli drogowej 20-letniego mieszkańca gminy Grybów, po badaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się że kierował on samochodem mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Również w piątek w miejscowości Nowa Wieś funkcjonariusze sądeckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Ford, po przebadaniu kierowcy na zawartość alkoholu w organizmie okazało się że 55- latek kierował mając w organizmie prawie dwa promile.

W sobotę (2 lipca) w Korzennej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zatrzymali do kontroli kierującego skuterem. Po przebadaniu go alkomatem okazało się że 45- letni mieszkaniec gminy Korzenna w organizmie miał prawie promil alkoholu. Tego samego dnia w Nowym Sączu na ul. Tarnowskiej 24- letni Sądeczanin, kierował rowerem mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu