Przejdź do treści


Uwaga utrudnienia w ruchu: Rusza remont ulicy Wąskiej i nawierzchni wokół Rynku

fot. UM NS

Dzisiaj (9 lipca) rozpoczął się remont ulicy Wąskiej w Nowym Sączu a w czwartek (11 lipca) ruszy remont nawierzchni wokół nowosądeckiego Rynku.

Prezydent Ludomir Handzel wraz z dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg, przekazał ulicę Wąską wykonawcy, jej remont powinien zakończyć się do 30 sierpnia tego roku.

– Mieszkańcy miasta może przyzwyczaili się już do wyglądu tej ulicy, jednak goście, którzy odwiedzają Nowy Sącz są zaskoczeni, że ulica Wąska, która znajduje się tak blisko ratusza jest w tak złym stanie – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Najpierw remontujemy nawierzchnie i chodniki, a później będziemy chcieli zająć się kamienicami – dodał prezydent.

W najbliższy czwartek rozpocznie się również remont nawierzchni wokół sądeckiego Rynku. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami, jednak prace będą prowadzone etapami i nie będzie całkowitego zamknięcia ulic wokół Rynku.

– Chcemy w miesiącach wakacyjnych, czyli w tym okresie gdzie jest mniejsze natężenie ruchu, zrobić ciągi komunikacyjne Jagiellońska, Piotra Skargi i Kazimierza Wielkiego. Później będziemy remontować przedłużenie ulicy Lwowskiej do Hoffmanowej i odcinek w kierunku ulicy Romanowskiego – mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki.

W I etapie przebudowany będzie odcinek jezdni od ul. Lwowskiej do ul. Piotra Skargi. Odcinek ten będzie wyłączony z ruchu kołowego. Wjazd i wyjazd do Rynku z ul. Lwowskiej będzie możliwy przez przewężenie jezdni – ruch kierowany będzie sygnalizacją świetlną. Po pozostałych jezdniach Rynku ruch będzie się odbywał dwukierunkowo. Zakończenie remontu nawierzchni wokół Rynku, planowane jest na 29 listopada tego roku.

/źródło: UM NS