Przejdź do treści


UWAGA: Jutro rusza remont płyty dworca autobusowego w Nowym Sączu

remont Dworca MDA w Nowym Sączu

Po latach oczekiwań, jutro (13 września) rozpocznie się pierwszy etap długo oczekiwanego i szumnie zapowiadanego remontu Dworca Autobusowego MDA w Nowym Sączu (Dawnego Dworca PKS).

W trakcie pierwszego etapu remontu zmianie nie ulegnie lokalizacja kas, poczekalni, toalet, natomiast  odprawy autobusów odbywać się będą z tymczasowych stanowisk, wyznaczonych przy:

  • ul. Staszica (stanowiska 1-6)
  • budynku dworca (stanowiska 7-12)
  • Placu  Dąbrowskiego (stanowiska 13-15)

Jak informuje Spółka MDA, drugi etap prac obejmie wykonanie stanowisk odpraw, wiat przystankowych, a także remont ul. Staszica wraz z chodnikiem. Wtedy niektóre autobusy będą odjeżdżać m.in. z części wyremontowanego placu manewrowego a dojście do stanowisk prowadzić będzie od strony ul. Plac Dąbrowskiego czyli ulicy, na której do niedawna był postój taksówek (przeniesiono go już na ulicę Morawskiego).

Natomiast w ostatnim etapie prac planowany jest m.in. remont ul. Plac Dąbrowskiego i chodników. – W trakcie trzeciego etapu budowy odprawy autobusów odbywać się będą w całości na nowych stanowiskach odpraw zgodnie z docelową organizacją ruchu Dworca – informuje spółka w komunikacie.

Planowane prace przewidują jedynie przebudowę placu manewrowego i pobliskich ulic wraz z chodnikami. Spółka MDA S.A. nie informuje kiedy – i czy w ogóle – zrealizowany zostanie projekt nowego budynku dworca autobusowego.

/Źródło i fot. www.mda.malopolska.pl/