Przejdź do treści


Uszkodzili kable energetyczne na terenie nowo budowanego stadionu Sandecji

Na terenie nowo powstającego stadionu miejskiego w Nowym Sączu, dwaj mężczyźni przecięli kable energetyczne. Sprawcy zostali schwytani przez czujnego pracownika ochrony, po czym trafili do aresztu policyjnego. Obaj oskarżeni zostali o uszkodzenie mienia, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wieczorem 7 lipca kilka minut po godzinie 23 sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu na teren budowy stadionu miejskiego w Nowym Sączu przy ul. Jana Kilińskiego. Na miejsce udali się policjanci dzielnicowi osiedli Przetakówka i Kadu, którzy pełnili służbę obchodową na terenie swoich dzielnic. Po przybyciu ma miejsce funkcjonariusze ustalili, że dwóch mężczyzn od strony rzeki Kamienica przedostało się na teren budowy. W pewnym momencie pracownik ochrony zauważył, że oświetlenie w części obiektu przestało działać, podobnie jak kilka kamer monitoringu, dlatego natychmiast poszedł sprawdzić, co się stało. Wkrótce zauważył dwóch mężczyzn – jeden trzymał w ręku nożyce, a drugi torbę podróżną. Pracownik ochrony ujął ich i przekazał wezwanym policjantom.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego dwóm mieszkańcom Nowego Sącza, w wieku 41 i 48 lat, przedstawiono zarzuty uszkodzenia kabla systemu monitoringu oraz kabli energetycznych. Straty, które spowodowali oszacowano na 2 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

/źródło: KMP Nowy Sącz / fot. Maciej Berowski