Przejdź do treści

Ukradli pieniądze, teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne

Sądeccy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy ukradli pieniądze w jednym z hoteli na terenie Nowego Sącza. Skradzione mienie wróciło do właścicielki, zatrzymani już usłyszeli zarzuty.

Jak przekazała naszemu portalowi sierż. szt. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – 11 czerwca 2016 r. około godz. 20:00 Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że w jednym z hoteli na terenie Nowego Sącza doszło do kradzieży pieniędzy.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze podjęli szereg czynności w celu odzyskania skradzionego mienia oraz zatrzymania sprawców kradzieży. Policjanci ustalili że sprawcy wykorzystali moment nieuwagi pokrzywdzonej, kiedy kobieta wyszła z pokoju hotelowego zostawiła otwarte drzwi. Wówczas łupem złodziei padło około 1100 złotych oraz 1200 dolarów.
Szybka reakcja sądeckich policjantów przyniosła oczekiwane rezultaty, już kilkanaście minut od zgłoszenia ustalili i zatrzymali oni sprawców kradzieży tj. 23-letnią kobietę i 55-letniego mężczyznę – oboje mieszkańcy Nowego Sącza. Skradzione pieniądze wróciły do właścicielki, jeszcze tego samego dnia sprawcy kradzieży usłyszeli zarzut (art. 278 kk). Za czyn, którego się dopuścili grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu