Przejdź do treści


Ukradła perfumy o wartości ponad 3,5 tys. złotych, grodzi jej do 5 lat więzienia

fot. KMP Nowy Sącz

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zatrzymali 26-letnią kobietę podejrzaną o serię kradzieży markowych perfum. Kobieta usłyszała już zarzuty i teraz będzie musiała odpowiedzieć przed sądem za popełnione przestępstwa.

4 listopada bieżącego roku, około godziny 12:30, sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży w jednej z drogerii w Nowym Sączu. Młoda kobieta została ujęta przez pracownika ochrony, po tym jak schowała kilka opakowań markowych perfum do torebki i chciała wyjść ze sklepu. Policjanci szybko interweniowali, zatrzymując 26-letnią mieszkankę Nowego Sącza. Kobieta została przewieziona do komendy, a skradzione perfumy o wartości 1 tys. złotych, nienaruszone, wróciły na półki sklepowe.

W trakcie prowadzonego śledztwa ujawniło się, że to nie był pojedynczy przypadek. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta dokonała podobnych kradzieży dzień wcześniej oraz dwukrotnie na początku października, skupiając się głównie na drogeriach oferujących markowe perfumy. W sumie ukradła 14 opakowań o wartości ponad 3,5 tys. złotych.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, 26-latka usłyszała zarzuty kradzieży. To przestępstwo może skutkować karą do 5 lat więzienia, jednak ze względu na krótki okres czasu, w którym doszło do serii kradzieży, sąd może zdecydować się na wymierzenie wyższej kary.

/źródło: KMP Nowy Sącz