Przejdź do treści


Ukradł złoty łańcuszek o wartości około 600 zł – Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

fot. materiały własne

Do zdarzenia doszło 30 lipca br. około godziny 9:45 na ul. Żywieckiej w Nowym Sączu. Do 61-letniej kobiety podbiegł młody mężczyzna i zerwał jej z szyi złoty łańcuszek o wartości około 600 zł. następnie uciekł w nieznanym kierunku.

Jak przekazała naszemu portalowi mł. asp. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – Po otrzymanym zgłoszeniu o zdarzeniu policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu zatrzymanie sprawcy i odzyskanie skradzionego mienia. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sądeckiej Policji już w niespełna godzinę po zdarzeniu sprawca tj. 25-letni Sądeczanin został ustalony i zatrzymany. W toku prowadzonych czynności policjanci odzyskali także skradziony łańcuszek, który został przekazany właścicielce. Młody Sądeczanin został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, gdzie jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut dokonania kradzieży.

Za przestępstwo, którego dopuścił się 25-letni Sądeczanin grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, na wniosek sądeckiej Policji Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec młodego mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu