Ukradł 100 tys. złotych. Godzinę później został zatrzymany przez policjantów

Opublikowano 20 grudnia 2021 przez
Ukradł 100 tys. złotych. Godzinę później został zatrzymany przez policjantów
fot. KMP Nowy Sącz

Sądecka policja zatrzymała 41-letniego mężczyznę, który włamał się do jednego z domów na terenie gminy Chełmiec i ukradł 100 tysięcy złotych. Jak się okazało, nie było to jedyne przestępstwo, jakiego się dopuścił.

Do włamania doszło w czwartek 16 grudnia około godziny 18, na terenie gminy Chełmiec. Sprawca, wykorzystując nieobecność właściciela w domu, dostał się do środka wyłamując okno w piwnicy, po czym z jednego z pomieszczeń ukradł 100 tys. złotych. Kiedy gospodarz wrócił, zauważył brak gotówki i natychmiast poinformował o tym Policję.

Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca oraz przeszukali teren posesji z psem tropiącym. Podjęte działania przyniosły spodziewany skutek, gdyż już godzinę po zdarzeniu funkcjonariusze wytypowali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie włamania i na terenie Nowego Sącza zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którym się poruszał. Podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli zwitek z brunatno-zielonym suszem, kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz łom i inne przedmioty mogące służyć do popełnienia przestępstwa.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Tam policjanci przeliczyli zabezpieczoną gotówkę – łącznie blisko 58 tys. złotych, a także przebadali narkotesterem susz ze zwitka i okazało się, że jest to marihuana. Z kolei podczas przeszukania mieszkania 41-latka funkcjonariusze znaleźli jeszcze pewne ilości marihuany oraz klefedronu. Dodatkowo znajdował się tam również komplet kół na 20-calowych felgach aluminiowych, o wartości 10 tys. złotych, pochodzący z innej kradzieży.

41-latek usłyszał zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków. Z uwagi na to, że podejrzany popełnił te przestępstwa w warunkach recydywy, grozi mu do 15 lat więzienia.

/źródło: KMP Nowy Sącz