Przejdź do treści


Tymczasowy areszt za znęcanie się nad żoną

Kajdanki założone na dłoniach zatrzymanego - zdjęcie ilustracyjne KMP Nowy Sącz

55-letni mieszkaniec Sądecczyzny najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad żoną oraz znieważenie i użycie przemocy wobec interweniujących policjantów.

17 maja policjanci z Posterunku Policji w Nawojowej zostali wezwani do awantury domowej na terenie gminy Łabowa. Na miejscu zastali nietrzeźwego, agresywnego 55-latka, który mimo obecności funkcjonariuszy ubliżał oraz groził swojej żonie. Mężczyzna był agresywny również wobec interweniujących policjantów, został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Tam po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną, znieważenia interweniujących policjantów oraz zmuszania ich przemocą do zaniechania prawnej czynności podczas interwencji.

Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec 55-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna trafił prosto do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 2 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

/źródło: KMP Nowy Sącz