Przejdź do treści


Tylicz: Niebezpieczna zabawa ogniem

źródło:Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

W sobotę w Tyliczu doszło do pożaru stodoły. Z ustaleń wynika, że przyczyną mogło być nieumyślne zaprószenie ognia. Starty sięgają około 20 tyś. zł. Policjanci ustalili również, że w budynku zapalniczką bawili się nastoletni chłopcy.

Do pożaru stodoły doszło w sobotę 1 października około godz. 15:45. Wysłani na miejsce policjanci zastali kilka jednostek straży pożarnej, której funkcjonariusze gasili ogień drewnianej stodoły. W wyniku pożaru, doszczętnie spłonął budynek, w którym znajdowały się bale z sianem. Wartość strat właściciel posesji oszacował na niemal 20 tyś. zł. W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał. Policjanci zabezpieczyli teren gospodarstwa i ustalali okoliczności w jakich mogło dojść do pożaru. Jak się okazało, wcześniej w stodole bawiło się trzech chłopców. 12 i 13-latkowie mieli przy sobie zapalniczkę, którą próbowali rozpalić małe ognisko. Po zakończonej zabawie ugasili ogień i udali się do domu. Niestety zrobili to niedokładnie i źle ugaszony ogień rozprzestrzenił się na cały budynek. 5 października br. chłopcy zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynu karalnego. Teraz o dalszym ich losie zadecyduje Sąd – Zamiejscowy Wydział Rodzinny i Nieletnich w Muszynie.

W związku z zaistniałym zdarzeniem, zwracamy się z apelem do wszystkich rodziców i opiekunów o zwrócenie szczególnej uwagi na to gdzie i w jaki sposób bawią się nasze dzieci. Uczulajmy je, że niebezpieczne zabawy, szczególnie ogniem, mogą skończyć się tragicznie dla wielu osób i spowodować ogromne straty materialne. Zapalniczka i inne przedmioty mogące rozniecić ogień nie są przeznaczone do zabaw. Czasem aż trudno uwierzyć, jak bardzo nierozsądne pomysły przychodzą do głowy nastolatkom, dlatego rozmawiajmy z nimi o zagrożeniach i konsekwencjach takich niebezpiecznych zabaw.

źródło:Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu