Przejdź do treści

Tragiczny wypadek w Zagorzynie: Ciągnik rolniczy przygniótł mężczyznę

Dziś o godzinie 12:45 w miejscowości Zagorzyn doszło do tragicznego wypadku, w którym ciągnik rolniczy przygniótł mężczyznę.  Niestety, mimo starań i szybko podjętej akcji ratowniczej, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Po przybyciu na miejsce, ratownicy stwierdzili, że w wyniku wypadku przygnieciony został kierujący ciągnikiem, a pojazd całkowicie zablokował drogę. W chwili przyjazdu ratowników, drugi z mężczyzn znajdował się obok pojazdu, natomiast kierujący był nieprzytomny i pozbawiony funkcji życiowych.

Ratownicy przystąpili do natychmiastowych działań – zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ewakuowali poszkodowanego spod pojazdu przy użyciu podnośnika mechanicznego i deski ortopedycznej oraz rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Działania te kontynuowano aż do przyjazdu zespołu ratowników medycznych z Pogotowia Ratunkowego, którzy przejęli poszkodowanego.

W związku z ciężkim stanem mężczyzny, ratownicy podjęli decyzję o wezwaniu na miejsce wypadku śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomimo ponad godzinnej resuscytacji, lekarz LPR stwierdził zgon mężczyzny. Po zakończeniu działań ratunkowych, funkcjonariusze Policji przystąpili do czynności wyjaśniających okoliczności tragedii.

/źródło: KM PSP Nowy Sącz