Przejdź do treści


Tragiczny wypadek w Łęce – Nie żyje małżeństwo oraz ich 5-letni syn

Wypadek w Łęce - fot. KMPSP Nowy Sącz

Dzisiaj około godz. 13:40 na drodze powiatowej w miejscowości Łęka (w gminie Korzenna) doszło do wypadku drogowego w którym zginęły 3 osoby.
Jak przekazała naszemu portalowi asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – Kierujący samochodem ciężarowym marki Mann z cysterną z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie doszło do zderzenia z samochodem terenowym marki Nissan Patrol, a następnie z volkswagenem passatem i oplem astrą.
W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący volkswagenem 32-letni mężczyzna. Zginęła także jego 32-letnia żona oraz 6-letni syn. W samochodzie podróżowała także ich 10-letnia córka, która została zabrana do szpitala.

Do sądeckiego szpitala trafiły także 3 osoby, które podróżowały nissanem, natomiast 19-letniego kierowcę opla został przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Krakowie.
Na miejscu pod nadzorem prokuratora i w obecności biegłego sądowego pracują policjanci i strażacy. 48-letni kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy.


/fot. KMPSP Nowy Sącz