Przejdź do treści


Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 75 w Nowej Wsi – Nie żyje 71-letnia kobieta

  • Opublikowano:
  • Autor:

Dzisiaj, 16 października około godziny 12:00 w Nowej Wieś na drodze krajowej nr 75 doszło do tragicznego wypadku drogowego. Dwa pojazdy, osobowy Suzuki oraz ciężarowy Man, zderzyły się czołowo, na miejscu zginęła 71-letnia kobieta.

Z informacji przedstawionych przez funkcjonariuszy policji wynika, że kierująca samochodem marki Suzuki, 71-letnia kobieta, podróżująca w kierunku Nowego Sącza, niespodziewanie zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem ciężarowym marki Man. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej kobieta zmarła.

Na miejscu wypadku natychmiast pojawiły się służby ratunkowe oraz przedstawiciele policji. Obecnie Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu prowadzi śledztwo w tej sprawie, a policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego oraz biegły sądowy przeprowadzają szczegółowe oględziny. Działania te pozwolą na dokładne wyjaśnienie okoliczności i przyczyn tego tragicznego wypadku.

W związku z prowadzonymi działaniami na miejscu wypadku, ruch na drodze krajowej nr 75 jest obecnie prowadzony wahadłowo. Policja apeluje do kierowców o ostrożność i przestrzeganie wszelkich ograniczeń prędkości oraz poleceń służb na miejscu zdarzenia.

/źródło: KMP Nowy Sącz / fot. KM PSP Nowy Sącz