Przejdź do treści


Tragiczny wypadek drogowy – nie żyje 61- letni motocyklista

ul. Jagodowa

Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnych i niejednokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń. Obecnie Policja ustala okoliczności wypadku drogowego, w którym 61- letni motocyklista po przewiezieniu do szpitala zmarł.

Do zdarzenia doszło 22 października br. około godz. 9:00 w Nowym Sączu na skrzyżowaniu ulicy Marcinkowickiej z ulicą Jagodową. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 61-letni mieszkaniec Nowego Sącza, kierując motocyklem marki Honda prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego otarł się o stojący na skrzyżowaniu samochód marki Audi, następnie uderzył w znak drogowy A7, a następnie spadł ze wzniesienia do koryta potoku biegnącego przy ul. Jagodowej. W wyniku obrażeń pomimo udzielonej pomocy przez wezwaną na miejsce zdarzenia karetkę pogotowia mężczyzna zmarł w szpitalu.

Na miejscu zdarzenia czynności wykonywał Zespół Wypadkowy z Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej jednostki Policji oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca i pojazdu, szkic oraz dokumentacje fotograficzną. Wszystkie wykonane czynności pozwolą ustalić dokładne okoliczności i przyczyny wypadku.

źródło: KM Policji w Nowym Sączu