Przejdź do treści


Tour de Pologne w Nowym Sączu w dniach 14-15 lipca – sprawdź gdzie spodziewać się utrudnień w ruchu

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje o utrudnieniach w ruchu na terenie miasta, w związku z organizacją – w dniach 14-15 lipca – mety i startu 73. wyścigu Tour de Pologne.

Od godzin wieczornych – 13 lipca – do godzin popołudniowych – 15 lipca – będą obowiązywały zakazy zatrzymywania i postoju na następujących ulicach: ul.Lwowska (na odcinku od ul. Gwardyjskiej do ul. Prażmowskiego, ul. Konarskiego, ul. Dunajewskiego, ul. Nadbrzeżna (na odcinku od ul.Szarych Szeregów do ul. Prażmowskiego).

14 lipca
Od godz. 13:00 do godz. 19:30 całkowicie z ruchu będą zamknięte następujące ulice: Bulwar Narwiku, Kilińskiego, Krańcowa, Królowej Jadwigi, Prażmowskiego, Lwowska (na odcinku od ul. Prażmowskiego do Rynku), Piotra Skargi.

Ulica Królowej Jadwigi na odcinku od ul. Lwowskiej do ul. Klasztornej będzie zamknięta dla ruchu od godz. 5:30 do 23:00. Ponadto będą występowały utrudnienia w ruchu na ul.Nadbrzeżnej. Wyjazdy z ulic podporządkowanych do wymienionych powyżej ulic oraz zjazdów z posesji będą na czas wyścigu zamknięte. Ulice będą udostępniane dla ruchu kołowego bezpośrednio po zakończeniu przejazdu zawodników i uprzątnięciu elementów scenografii.

15 lipca
Od godz. 12:30 do 13:20 wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu w związku ze startem zawodników z Rynku i ich przejazdem ulicą Lwowską w kierunku Grybowa. Rynek będzie wyłączony z ruchu od godz. 5:00 do 17:00, natomiast ulice: Piotra Skargi, Kazimierza Wielkiego, Lwowska (od ul. Matejki do Rynku), będą wyłączone z ruchu od godz. 8:00 do 13:20.

Informacje o zmianach kursowania autobusów będą dostępne na stronie: www.mpk.nowysacz.pl.

źródło: Urząd Miasta Nowego Sącza