Przejdź do treści

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Arkadiusz Mularczyk przegrał kolejny proces w trybie wyborczym

    Arkadiusz Mularczyk przegrał kolejny proces w trybie wyborczym - Autor zdjęcia: Klaudia Kulak

    Tym razem przedmiotem procesu w trybie wyborczym przeciwko posłowi PiS Arkadiuszowi Mularczykowi był slogan: „Jedyny kandydat do Parlamentu Europejskiego z Podhala” zamieszczony na banerach, ulotkach i reklamach internetowych na południu Małopolski.

    Kolejny pozew w trybie wyborczym przeciwko Arkadiuszowi Mularczykowi

      Andrzej Skupień

      Dzisiaj do Sądu Okręgowego w Krakowie wpłynął pozew przeciwko Arkadiuszowi Mularczykowi – kandydatowi PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tym razem poseł Mularczyk został pozwany w trybie wyborczym za materiały reklamowe w których twierdzi, że jest jedynym kandydatem z Podhala. Pozew złożył Andrzej Skupień związany z Konfederacją.

      Arkadiusz Mularczyk wprowadził wyborców w błąd – Jest prawomocna decyzja Sądu

        Jakub Bocheński - Fot. www.facebook.com

        Sąd Apelacyjny w Krakowie oddalił apelację Arkadiusza Mularczyka i podtrzymał decyzję Sądu pierwszej instancji, który nakazał posłowi PiS usunąć materiały wyborcze zawierające nieprawdziwą informacje, iż jest on jedynym kandydatem z Sądecczyzny do Parlamentu Europejskiego. Ponadto poseł Mularczyk musi zamieścić w mediach oświadczenie, że podał nieprawdziwą informację i wpłacić 5 tys. zł na Sądeckie Hospicjum.

        Robert Biedroń przedstawił listę WIOSNY do PE w Małopolsce i świętokrzyskim – Sądecczyznę będzie reprezentował Jakub Bocheński

          Robert Biedroń podczas spotkania w Krakowie

          Kto znalazł się na listach Wiosny Roberta Biedronia do Parlamentu Europejskiego w Małopolsce i świętokrzyskim? Po sobotniej prezentacji „jedynki”, którą został prof. Maciej Gdula, czas na resztę kandydatów i kandydatek. Ich prezentacja odbyła się wczoraj w Krakowie. „Unia Europejska musi teraz zainwestować w ludzi i to znajdzie mocne odzwierciedlenie w naszym programie” – mówił prof. Gdula, a Robert Biedroń dodawał: „Jestem dumny, że jest pan w naszej drużynie”.