Nowy Sącz ponownie powalczy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski
Nowy Sącz po raz siódmy przystępuje do ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Tegoroczna akcja rozpoczyna się 1 czerwca i potrwa do końca miesiąca.
Nowy Sącz po raz siódmy przystępuje do ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Tegoroczna akcja rozpoczyna się 1 czerwca i potrwa do końca miesiąca.
Nowy Sącz już po raz szósty wziął udział w ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, organizowanej przez miasto Bydgoszcz. W tym roku do konkursu przystąpiło 56 miast prezydenckich, a mieszkańcy Sądecczyzny ponownie udowodnili swoją aktywność. W kategorii miast liczących od 65 do 100 tysięcy mieszkańców Nowy Sącz zajął drugie miejsce, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na dziewiątej pozycji.
Po raz piąty Nowy Sącz weźmie udział w ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Już od 1 czerwca miłośnicy dwóch kółek będą mogli wspólnie kręcić kilometry dla miasta, przyczyniając się nie tylko do poprawy jego wyniku w klasyfikacji, ale i do promocji aktywności fizycznej.
W Parku Strzeleckim szykuje się wyjątkowe wydarzenie sportowe z myślą o najmłodszych mieszkańcach. W sobotę 1 czerwca, punktualnie o godzinie 11.00, wystartuje Wyścig Kolarski z okazji Dnia Dziecka. Inicjatywa organizowana przez Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta to nie tylko okazja do aktywnego świętowania, ale także symboliczny start czerwcowej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.
1 czerwca rozpoczęła się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, a Miasto Nowy Sącz po raz piąty bierze udział w tej prestiżowej konkurencji. Impreza potrwa do 30 czerwca, a do udziału mogą przystąpić wszyscy, niezależnie od wieku czy miejsca zamieszkania.
W niedzielę 4 czerwca o godz. 14.00 z okazji Dnia Dziecka w Park Strzelecki odbędzie się wyścig kolarski.