Przejdź do treści

Ministerstwo Cyfryzacji

Kluby Młodego Programisty podbijają Polskę!

    Kluby Młodego Programisty podbijają Polskę

    16 lokalizacji, tylko 3 miesiące i ponad 13 tysięcy uczestników – tak w skrócie można podsumować pierwsze miesiące funkcjonowania otwartych przez Ministerstwo Cyfryzacji Klubów Młodego Programisty. Działamy dalej.

    Wstąp do „Klubu Młodego Programisty”!

      Klubu Młodego Programisty

      Tylko w pierwszym miesiącu działania Klubów Młodego Programisty frekwencja na zajęciach przekroczyła 10 tysięcy osób! Dołącz do nich. Trwają zapisy na kolejne edycje bezpłatnych warsztatów. Kluby Młodego Programisty to punkty warsztatowe, w których odbywają się bezpłatne zajęcia z programowania. Zostały uruchomione przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK na terenie całej Polski – po jednym w każdym województwie.

      Klub Młodego Programisty – W Nowym Sączu uczą się programowania

        Dzieci i komputer - zajęcia

        W Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Konopnickiej 3 powstał „Klub Młodego Programisty” – punkt warsztatowy, w którym odbywają się bezpłatne zajęcia z programowania, dedykowane dla dwóch grup wiekowych: dzieci z klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej oraz ich rodziców.

        Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

          Minister cyfryzacji Marek Zagórski

          Profil zaufany i kilka minut – to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa rusza 1 czerwca. Rodzicu, od piątku musisz spieszyć się do urzędu.

          Oto RODO – bądź gotowy na zmiany

            Marek Zagórski - Minister Cyfryzacji

            Już za kilkanaście dni zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych – RODO. Aby ułatwić życie wszystkim, których dotyczą, a to duża grupa – m.in. przedsiębiorcy, urzędnicy, konsumenci, pacjenci, Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało filmy informacyjne. Kamera, akcja! Zaczynamy!

            Kolejne problemy z funkcjonowaniem systemu ePUAP

              ePUAP

              ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej) został uruchomiany w 2008 r. System ten kosztował polskiego podatnika 120 mln złotych, nic więc dziwnego że jego awaria wzbudza tak wielkie emocje.