Szwajcarzy rozmawiali z rolnikami

Opublikowano 23 marca 2017 przez

– Projekt szwajcarski był skierowany głównie do branży turystycznej – mówił starosta Marek Pławiak. – Powiat Nowosądecki wdrażał między innymi część edukacyjną – szkolenia i doposażenie szkół, ale był też rozbudowany moduł dla przedsiębiorców i rolników. W ramach projektu, którego realizacja trwała trzy lata, odbyło się kilka Sądeckich Jarmarków Regionalnych promujących lokalne produkty oraz tradycje i kulturę, został zakupiony specjalistyczny sprzęt dla rolników, przedsiębiorcy mogli skorzystać ze szkoleń prowadzonych przez fachowców. To tylko niektóre programy realizowane przez trzy lata trwania programu.

  • Projekt był realizowany przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w partnerstwie
  • z Powiatem Nowosądeckim, Powiatem Gorlickim oraz Małopolską Organizacją Turystyczną – dodaje wicestarosta Antoni Koszyk.
Dzisiaj przedstawiciele Szwajcarii oraz przedstawiciele wszystkich partnerów projektu rozmawiali z rolnikami, którzy otrzymali wsparcie finansowe i rzeczowe z projektu, a także z osobami, które uczestniczyły w szkoleniach i korzystają z smsowego systemu powiadamiania o zagrożeniach. Odbyło się też spotkanie z z grupą przedsiębiorców, którzy brali udział w specjalistycznych szkoleniach. Cały projekt był wart około 20 mln zł i był realizowany przez trzy lata. [gallery link="file" ids="5532,5533,5534,5535,5536,5537,5538,5539,5540"]

(olsz), Fot. Maria Olszowska

]]>