Przejdź do treści


Święta na sądeckich drogach. Podsumowanie Policji

Kontrola prędkości - fot. KMP Nowy Sącz

Podczas tegorocznych bożonarodzeniowych wyjazdów i powrotów na drogach całego kraju doszło do 373 wypadów w których zginęły 42 osoby. Na Sądecczyźnie doszło do 45 zdarzeń drogowych (6 wypadków i 39 kolizji), w których 2 osoby poniosły śmierć na miejscu a 7 osób zostało rannych.

Do wypadków doszło w kolejności: 22 grudnia w Nowym Sączu przy ulicy Bulwar Narwiku, 25 grudnia w Nowej Wsi (w wyniku którego śmierć poniosły dwie piesze) oraz 26 grudnia w Ptaszkowej, dwukrotnie w Bereście oraz w Trzycierzu. Najwięcej kolizji drogowych odnotowano w dniu wyjazdów czyli 22 grudnia (14) oraz w dniu powrotów, czyli 26 grudnia (11).

Dla przykładu podczas ubiegłorocznych czterech świątecznych dni doszło łącznie do trzydziestu czterech zdarzeń drogowych (siedmiu wypadków i dwudziestu siedmiu kolizji), w których dwanaście osób zostało rannych.

Podobnie jak w roku ubiegłym, policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę (26 grudnia w Łabowej), co zdecydowanie wskazuje na tendencję spadkową w porównaniu do lat ubiegłych (w roku 2014 – czterech, w roku 2013 – pięciu, w roku 2012 – dziewięciu), tym bardziej, że badań stanu trzeźwości z roku na rok jest coraz więcej, a policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców podczas każdej kontroli drogowej.

Podczas tegorocznej akcji „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie 2017”, która trwała od 22 do 26 grudnia, nad bezpieczeństwem sądeczan i turystów czuwało ponad 400 policjantów.

Mimo zakończenia działań ukierunkowanych na zabezpieczenie okresu świąt, w dalszym ciągu nad bezpieczeństwem podróżnych na Sądecczyźnie czuwa wielu policjantów z terenu miasta i powiatu, dbając o to, by kierowcy bezpiecznie i bezkolizyjnie mogli wkroczyć w nowy 2018 rok.

/KMP Nowy Sącz