Przejdź do treści


Super Oes – Zawody samochodowe w Nowym Sączu

Super OES

W najbliższą niedzielę (28 sierpnia) o godzinie 9:30 w Nowym Sączu odbędą się zawody pod nazwą “Super Oes”. Wyścigi odbędą się na Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz ul. I Brygady. Zaplanowano 4 przejazdy o długości 1,5 km w dwóch różnych konfiguracjach.

Startować może wsiąśćkażdy, kto ma sprawny technicznie samochód – mówi Maciej Więcek z Automobilklubu Podkarpackiego. – Wymagana jest dwuosobowa załoga składająca się z kierowcy i pilota. Samochód może być specjalnie przygotowany do wyścigu, aczkolwiek nie musi – dodaje.
Organizowana w formule konkursowej jazdy samochodem impreza przeznaczona jest dla kierowców amatorów. Przewidziany jest również start zawodników licencjonowanych w klasie “gość” z tym, że nie będą oni brani pod uwagę w generalnej klasyfikacji.

Załogi będą się ścigać pojedynczo, sędziowie będą dokonywać pomiaru czasu elektronicznie, a o poszczególnych miejscach będzie decydować fotokomórka.

Niedzielny Super Oes będzie już siódmą edycja tej imprezy. – Jak co roku spodziewamy się licznej rzeszy widzów, tym bardziej, że ma dopisać pogoda – przewiduje Maciej Więcek. – Załogi, które zajmą trzy pierwsze miejsca, otrzymają puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy za udział, przewidziane są także upominki od sponsorów – dodaje.

W związku z imprezą 28 sierpnia bieżącego roku w godzinach od 6:00 do 18:00 z ruchu wyłączone będą następujące ulice:

  • Al. Piłsudskiego – od ronda przy moście 700-lecia do skrzyżowania z ul. Wiśniowieckiego,
  • ul. I. Brygady – od skrzyżowania z Al. Piłsudskiego do ul. Freislera.

Zalecane objazdy:

  • Kraków -> Krynica – ulicami: Rondo 700-lecia, Królowej Jadwigi, Nawojowska,
  • Krynica -> Kraków – ulicami: Nawojowska, Królowej Jadwigi, Rondo 700-lecia.

Organizatorem wyścigu jest Automobilklub Podkarpacki organizuje, impreza odbędzie się pod patronatem Prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.
Podczas wyścigów prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

źródło: www.nowysacz.pl