Przejdź do treści


Super Oes – Wyniki wyścigu

Super Oes fot. www.nowysacz.pl

W tegorocznej edycji wyścigu Super Oes organizowanej przez Automobilklub Podkarpacki wzięło udział 51 załóg. Impreza odbyła się w niedzielę (28 sierpnia) na Al. Piłsudskiego i ul. I Brygady. Puchar Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka pojechał do Krakowa.

– Impreza odbyła się w fajnej, sportowej atmosferze – podkreśla organizator Super Oes-u, Maciej Więcek. – Dopisała pogoda i publiczność i co chciałbym szczególnie podkreślić, nie było żadnych incydentów zagrażających bezpieczeństwu – dodaje Maciej Więcek.

Zwycięzcą tegorocznego wyścigu Super Oes został Damian Nowak z Krakowa w Mitsubishi Lancer evo 9. Damian jest wielokrotnym zwycięzcą sądeckiej imprezy.

[klasyfikacja generalna]

Kierowcy, z którymi mieliśmy okazję rozmawiać, potraktowali ściganie raczej jako okazję do treningu niż na serio. – Przygotowanie imprezy było profesjonalne, bo tu chłopaki ją robią od lat i mają doświadczenie – mówi Piotr, jeden z kierowców oczekujących na kolejny start. – Trasa też ciekawa, nie tak skomplikowana jak poprzednim razem, kiedy załogi czasem się gubiły. Startujemy amatorsko, tu chłopaki mają auta poprzerabiane, a my mamy seryjne, tylko poprawione zawieszenie i opony – dodaje Piotr.

– Jesteśmy zadowoleni z przejazdu, było trochę ślisko, poza tym OK – mówią Mateusz i Irek, którzy przed chwilą zakończyli jedną z czterech obowiązkowych prób . – Jeździmy raczej amatorsko, ale jak na nasze możliwości jest raczej dobrze.

– Impreza rewelacyjna, tylko trochę było w pierwszym przejeździe ślisko – dodają Szczepan i Łukasz, którzy jeszcze czekają na start. – Nie liczymy na jakieś efekty, mamy najsłabsze auto w swojej klasie, tak że jedziemy treningowo i bawimy się dobrze – podkreślają.

W wyścigu Super Oes mogli wziąć udział wszyscy, którzy mieli sprawny technicznie samochód. Impreza odbyła się pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.

źródło: www.nowysacz.pl