Stary Sącz: Znęcał nad żoną i trafił do aresztu

Opublikowano 17 stycznia 2017 przez
Stary Sącz: Znęcał nad żoną i trafił do aresztu

Policjanci ze Starego Sącza zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad rodziną, a następnie wnioskowali do prokuratury o zastosowanie wobec sprawcy tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i mężczyzna trafił już za kraty.

Jak przekazała portalowi Nowy Sącz Info mł. asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak Oficer Prasowy Sądeckiej Policji – 38-letni mieszkaniec starosądeckiej gminy przez ostatnie 6 miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Nie pozostanie jednak bezkarny, ponieważ 12 stycznia zatrzymali go policjanci, a dzień później przedstawiono mu zarzut znęcania się nad członkiem najbliższej rodziny. Ponadto, na wniosek policjantów i prokuratury, a decyzją sądu trafił już do aresztu na 2 miesiące, jednak w konsekwencji grozi mu nawet do 5 lat więzienia.
Na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu