Przejdź do treści


Stary Sącz: Samochód ciężarowy wypadł z drogi

Samochód ciężarowy wypadł z drogi - Fot. KM PSP w Nowym Sączu

Samochód ciężarowy marki MAN wypadł z drogi i wpadł do rowu po tym jak jego kierowca najprawdopodobniej stracił przytomność.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (11 lipca) około godziny 16:40 na ul. Nadbrzeżnej w Starym Sączu. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce zdarzenia skierowano zastępy Straży Pożarnej z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz zastęp z OSP Stary Sącz. Jak relacjonują strażacy – Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w rowie melioracyjnym znajdował się przewrócony na lewym boku samochód ciężarowy MAN. W chwili przybycia na miejsce zastępu z JRG kierowca znajdował się na kabinie pojazdu na wysokości  około 2 m . Od świadków zdarzenia uzyskano informację, że kierowca jechał sam pojazdem i prawdopodobnie stracił przytomność.  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie strażacy udali się na kabinę ciężarówki gdzie udzielono pomocy kierowcy. Kierowcę sprowadzono z kabiny z wykorzystaniem drabiny nasadkowej  a następnie  został przekazany załodze przybyłej karetki pogotowia ratunkowego.

Kierowca samochodu ciężarowego został przewieziony na badania do szpitala. Pojazd który znajdował się całkowicie poza jezdnią został przekazany pracownikowi firmy przewozowej.

źródło: KM PSP w Nowym Sączu