Przejdź do treści

Stary Sacz. Policjanci ustalili, kto rozpylił w szkole drażniącą substancję

Pojemnik z gazem, zdjęcie ilustracyjne/ KMP Nowy Sącz

Policjanci ze Starego Sącza ustalili, że za rozpylenie drażniącej substancji na terenie jednej z tamtejszych szkół odpowiada 16-letni uczeń tej placówki. Jego zachowanie skutkowało ewakuacją około 100 osób, przewiezieniem dwóch uczniów do szpitala oraz zaangażowaniem wielu służb.

Do zdarzenia doszło wczoraj (21 stycznia) około godziny 11:40. Wówczas sądecka Policja otrzymała zgłoszenie o rozpyleniu drażniącej substancji na terenie jednej z miejscowych szkół ponadpodstawowych. Dyrekcja placówki natychmiast podjęła decyzję o ewakuacji budynku i szkołę opuściło około 100 osób.

Wezwane na miejsce załogi karetek Pogotowia Ratunkowego udzieliły pomocy medycznej 10 uczniom, a z dwóch z nich zostało przewiezionych do szpitala na dalsze badania. Około godziny 12:30 po dokładnym przewietrzeniu budynku uczniowie i pracownicy szkoły wrócili do swoich zajęć.

Na miejscu pracowali starosądeccy policjanci, którzy we współpracy z dyrekcją i nauczycielami placówki, jeszcze tego samego dnia ustalali, że substancję drażniącą w budynku szkoły rozpylił 16-letni uczeń. W trakcie przesłuchania chłopiec przyznał się do winy, a z uwagi na wiek sprawę jego wybryku rozpatrzy sąd rodzinny.

Zdjęcie ilustracyjne/ KMP Nowy Sącz