Przejdź do treści


Stary Sącz. Policja skonfiskowała nielegalne urządzenia do gier hazardowych

Automaty zabezpieczone przez policjantów - fot. KMP Nowy Sącz

W wyniku wspólnych działań funkcjonariuszy policji z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie na terenie gminy Stary Sącz skonfiskowano nielegalne urządzenia do gier hazardowych. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 34-letni mężczyzna.

17 marca policjanci oraz funkcjonariusze Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie, prowadząc wspólne działania, w jednym z lokali na terenie gminy Stary Sącz, zabezpieczyli urządzenia służące do nielegalnego hazardu.

Obecnie toczy się postępowanie w Małopolskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Krakowie. Podejrzany mężczyzna został oskarżony o pomocnictwo w prowadzeniu nielegalnych gier hazardowych, za co grozi mu wysoką grzywną oraz karą pozbawienia wolności do trzech lat. Ponadto, posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych niesie ze sobą karę administracyjną w wysokości 100 tys. złotych za każdy automat. Należy podkreślić, że kary finansowe dotyczą nie tylko właścicieli urządzeń, ale również najemców i właścicieli lokali, w których odbywają się nielegalne gry hazardowe.

/źródło: KMP Nowy Sącz