Przejdź do treści


Stary Sącz. Niebawem zostanie uruchomiony punkt szczepień masowych

Punkt szczepień przeciwko COVID-19 w Starym Sączu - fot. Maria Olszowska

14 maja rusza punkt masowych szczepień przeciwko COVID-19 zlokalizowany w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu przy ul. Partyzantów 15.

– 14 maja ma zostać zaszczepionych 650 osób. Mamy zapewnione dostawy szczepionki firmy Pfizer. W minionym tygodniu sprawdzałem na miejscu stan przygotowań – wszystko było zapięte na ostatni guzik. Jesteśmy gotowi – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Na terenie hali zostało przygotowane m.in. stanowisko dla lekarza, pracownika administracji, jest też dostęp do internetu i kilka stanowisk, gdzie można się zaszczepić. Na trybunach znajduje się sektor wydzielony dla osób, które zostały zaszczepione. Oznaczone są wejścia i wyjścia, a także wjazd na parking przy hali.

Pierwszy punkt szczepień na terenie Powiatu Nowosądeckiego znajduje się w Szpitalu Powiatowym w Krynicy-Zdroju, drugi właśnie w hali sportowej przy LO w Starym Sączu.

W jaki sposób zarejestrować się na szczepienie?

Osoby które chcą zaszczepić się przeciwko COVID-19 powinny zarejestrować się na szczepienie. Można to zrobić na kilka sposobów:

  • dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień pod nr: 989;
  • kontaktując się z wybranym punktem szczepień – Znajdź punkt szczepień;
  • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie;
  • poprzez swoje konto na platformie pacjent.gov.pl.

Fot. Maria Olszowska