Sprawcy pobicia w rękach Policji

Opublikowano 4 czerwca 2021 przez
Sprawcy pobicia w rękach Policji
Radiowóz z włączonymi światłami -fot. KMP Nowy Sącz

Sadeccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Sądecczyzny, którzy pobili przypadkowego 31-latka. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Dodatkowo jeden z nich odpowie za uszkodzenie mienia.

Do zdarzenia doszło 2 czerwca br. ok. godz. 17:30, na ul. Promiennej w Nowym Sączu. 31-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego został zaczepiony i pobity przez nieznanych mu dwóch mężczyzn. Jeden z napastników przytrzymywał go, a drugi zadawał uderzenia. Dodatkowo w trakcie zajścia 31-latkowi zostały uszkodzone okulary. Dyżurny sądeckiej komendy po otrzymaniu zgłoszenia o pobiciu natychmiast skierował tam policyjnych wywiadowców. Funkcjonariusze po ustaleniu rysopisów sprawców zaczęli przeszukiwać okoliczne ulice. Już po niespełna godzinie, w miejscowości Piątkowa zauważyli dwóch mężczyzn, których wygląd odpowiadał rysopisom napastników. Mieszkańcy Sądecczyzny w wieku 30 i 37 lat zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Po nocy w policyjnej celi obaj usłyszeli zarzuty pobicia (art.158 §1 kk). Ponadto 37-latkowi dodatkowo policjanci przedstawili zarzut uszkodzenia mienia (art.288 §1 kk).

4 czerwca br. prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu zastosował wobec mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Za pobicie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności natomiast za uszkodzenie mienia od 3 miesięcy do 5 lat.

/źródło: KMP Nowy Sącz