Przejdź do treści


Sprawcy brutalnego napadu na rondzie Solidarności w Nowym Sączu zostali zatrzymani

Sprawcy brutalnego napadu na rondzie Solidarności w Nowym Sączu zostali zatrzymani – fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu ustalili i zatrzymali sprawców, którzy na rondzie Solidarności w Nowym Sączu napadli 46-letniego Sądeczanina. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie śledczym.

Do zdarzenia doszło 7 września około godz. 17:40 na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi z Piłsudskiego w Nowym Sączu. Dwóch sprawców zaatakowało i przy użyciu niebezpiecznych  narzędzi dotkliwie pobiło 46-letniego Sądeczanina. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Od tego momentu nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia i zatrzymaniem tych niebezpiecznych sprawców intensywnie pracowali sądeccy policjanci. Kryminalni sprawdzali każdą informację dot. tej sprawy i szczegółowo analizowali ślady, które zostały zabezpieczone na miejscu zdarzenia. Dzięki intensywnym działaniom i dużemu zaangażowaniu śledczych, sprawcy szybko zostali namierzeni. W niedzielę 18 września br. policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Grybów. Na drugi dzień w ręce śledczych wpadł drugi ze sprawców 21-latek, również mieszkaniec tej gminy.  Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy w sprawie doprowadził do przedstawienia im zarzutów pobicia z użyciem niebezpiecznych przedmiotów, spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (art. 158§1 kk w zw. Z art. 159§1 i art. 156 §1  pkt.2 kk)  oraz dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznych  narzędzi (art. 280 § 2 kk).
Decyzją Sądu Rejonowego w Nowym Sączu zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.
 źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu