Przejdź do treści


Sprawca kradzieży sklepowej w rękach sądeckiej policji

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne

Mieszkaniec Nowego Sącza został zatrzymany za kradzież w jednej z sądeckich galerii. Wartość skradzionego towaru to ponad 600 zł. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

5 sierpnia 2019 roku w godzinach popołudniowych sądeccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży w jednej z sądeckich galerii. Na miejsce został niezwłocznie skierowany partol policji, któremu obsługa jednego ze sklepów przekazała, że mężczyzna po dokonaniu kradzieży uciekł ze skradzionym towarem. Policjanci przystąpili do czynności mających na celu ustalenie tożsamości złodzieja i odzyskanie skradzionego towaru.

W tym samym dniu Oficer Dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie o kradzieży w tym samym sklepie. Policjanci przybyli na miejsce zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który został ujęty przez pracowników ochrony. Okazało się, że jest to ta sama osoba, która kilka godzin wcześniej ukradła odzież i uciekła. Złodziej był na tyle zuchwały, że postanowił wrócić do tego samego sklepu po większą ilość towaru. Tym razem jego wyprawa do galerii zakończyła się przewiezieniem do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży mienia o wartości ponad 600 zł, za co grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Skradzione mienie odzyskano w całości, jednak jedynie częściowo nadawało się do dalszej sprzedaży. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

/źródło: KMP Nowy Sącz