Przejdź do treści


Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty w Cieniawie

  • Opublikowano:
  • Autor:
Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty w Cieniawie - fot. KM PSP Nowy Sącz

Policjanci z Komisariatu Policji w Grybowie pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Cieniawie. 27-letni motocyklista w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie się do przepisów.

We wtorek 18 października około godziny 18:20 w miejscowości Cieniawa doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego, kierując motocyklem marki KTM, z niewyjaśnionych na obecną chwilę przyczyn, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w jadącą z przeciwnego kierunku koparkę marki JCB. Pomimo przeprowadzonej reanimacji, w wyniku poniesionych obrażeń motocyklista zmarł na miejscu zdarzenia. Kierujący koparką był trzeźwy, nie odniósł żadnych obrażeń.

Przez wiele godzin, na miejscu prokurator Prokuratury Rejonowej w Gorlicach, policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego oraz biegły sądowy z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych prowadzili oględziny. Na czas wykonywanych czynności, droga krajowa nr 28 w Cieniawie była całkowicie zablokowana. Zorganizowany został objazd, na który kierowali policjanci.

Wszystkie wykonane przez nich czynności, opinia biegłego oraz prowadzone w tej sprawie śledztwo, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku.

/źródło: KMP Nowy Sącz