Przejdź do treści


Śmiertelny wypadek w Startym Sączu – Nie żyje 29-letnia pasażerka motocykla

Śmiertelny wypadek na moście św. Kingi w Starym Sączu

W czwartek 16 czerwca około godziny 16:40 na moście św. Kingi w Starym Sączu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 969 doszło do tragicznego wypadku drogowego, w wynik którego śmierć poniosła 29-letnia pasażerka motocykla.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem marki Honda 29-letni sądeczanin, podczas wyprzedzania samochodu marki Volkswagen, zjeżdżając na prawy pas ruchu, stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do wywrócenia motocykla. Następnie sunący po jezdni motocykl uderzył w jadący przed nim samochód marki Mazda. W wyniku zdarzenia pasażerka motocykla, wypadła z siedziska i uderzyła w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód marki Nissan. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej pasażerka motocykla 29-letnia mieszkanka Sądecczyzny zmarła. – Informuje kom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń. Przez wiele godzin droga była całkowicie zablokowana. Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego oraz biegły sądowy. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Sączu.

To już kolejny tragiczny wypadek z udziałem motocykla na Sądecczyźnie w ostatnich dniach. 3 czerwca w Chełmcu zginął motocyklista i jego pasażerka. Dlatego przyłączamy się do apelu policjantów o rozwagę i ostrożność na drodze oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

/fot. Straż Pożarna w Starym Sączu