Przejdź do treści


Śmiertelny wypadek drogowy w Starej Wsi

Śmiertelny wypadek drogowy w Starej Wsi

Jedna osoba poniosła śmierć a dwie zostały ranne w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj (25 lipca) na drodze krajowej nr 28 w Starej Wsi (gmina Grybów).

Około godziny 18.30 w Starej Wsi doszło do zderzenia Nissana Murano z Fordem Transitem, w wyniku czego na miejscu zginął 25-letni pasażer nissana, natomiast kierowcy obu pojazdów (w wieku 27 i 30 lat) z ciężkimi obrażeniami ciała trafili do szpitala. Działania ratownicze na miejscu wypadku prowadziły zastępy z Straży Pożarnej JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz pobliskich OSP. W wyniku wypadku droga krajowa nr 28 została całkowicie zablokowana.

Jak przekazała portalowi Nowy Sącz Info mł. asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – Z uwagi na obrażenia nie było możliwości sprawdzenia ich stanu trzeźwości, dlatego mężczyznom pobrano krew do badań.

Na miejscu wypadku w obecności biegłego sądowego, pracowali policjanci z Grybowa, technik kryminalistyki oraz policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, pojazdów i ciała, jak również sporządzili szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną oraz rozpytali świadków tego zdarzenia.

źródło: KM PSP w Nowym Sączu