Przejdź do treści


Śmiertelny wypadek drogowy w Łososinie Dolnej – Dwie osoby nie żyją

źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu

Dziś (13 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 9:00 na drodze krajowej nr 75, w Łososinie Dolnej doszło do wypadku drogowego w wyniku którego zginęły dwie osoby. Trasa Nowy Sącz – Brzesko będzie zablokowana co najmniej do godziny 13. Policja wyznaczyła objazdy przez Gródek na Dunajcem i Limanową.

13:10

Jak przekazała naszemu portalowi sierż. szt. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód marki Fiat Seicento z niewyjaśnionych na obecną chwile przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z samochodem ciężarowym marki Volvo. Następnie w volvo uderzyły dwa inne samochody marki BMW i Fiat Linea.  W wyniku tego zdarzenia dwie osoby z samochodu marki Fiat Seicento tj. 47-letnia kobieta i 48-letni mężczyzna poniosły śmierć na miejscu. Natomiast kierujący oraz pasażerowie z dwóch pojazdów ( BMW i Fiat Linea), nie odnieśli żadnych obrażeń ciała.
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku – Na miejscu zdarzenia swoje czynność prowadzą funkcjonariusze z Zespołu Wypadkowego z Wydziału Ruchu Drogowego, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu ruchu drogowego. Czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Nowym Sączu.

źródło: KM PSP i KM Policji w Nowym Sączu