Przejdź do treści


Służby przygotowane do zimy – posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu - fot. Maciej Berowski

Podczas wtorkowego posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przedstawiciele służb mundurowych, medycznych i ratunkowych, a także drogowcy zapewnili, że kierowane przez nich jednostki są przygotowane do zimy.

W trakcie spotkania głos zabrał starosta nowosądecki Marek Pławiak – To bardzo ważne spotkanie. Musimy mieć bowiem pewność, że jesteśmy przygotowani do nadchodzącej zimy. Tak, by mieszkańcy naszego regionu nie odczuli boleśnie jej skutków.

– Mamy odpowiednią ilość soli, a podwykonawcy są gotowi do działania w każdej chwili – przekonywał Janusz Klag, kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Nowym Sączu. Halina Hajtek, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu stwierdziła, że trzy powiatowe Domy Pomocy Społecznej są gotowe na ewentualne interwencyjne kierowanie tam osób wymagających pomocy.-

W okresie zimy służby mundurowe nasilą kontrole miejsc, w których mogą gromadzić się osoby bezdomne, narażone na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu. Chodzi m.in. o altanki na terenie ogródków działkowych, pustostany, dworce, węzły ciepłownicze, klatki schodowe i śmietniki.

/źródło: www.starostwo.nowy-sacz.pl/