Przejdź do treści


Ślisko na drogach: Dwa zdarzenia drogowe na Alejach Piłsudskiego w Nowym Sączu

Wypadek na Al. Piłsudskiego w Nowym Sączu - fot. KM PSP w Nowym Sączu

Padający śnieg i niskie temperatury znacznie pogarszają warunki drogowe w całym regionie. Śliska nawierzchnia była najprawdopodobniej przyczyną dwóch zdarzeń drogowych do których doszło dzisiaj (18 stycznia) na Alejach Józefa Piłsudskiego w Nowym Sączu.
Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 8:30, samochód osobowy wjeżdżając na Aleje Piłsudskiego przejechał przez pas zieleni i zatrzymał się poza drogą na ogrodzeniu wykonanym z metalowej siatki. Na miejsce skierowano karetkę Pogotowia Ratunkowego, której załoga udzieliła pomocy osobie poszkodowanie oraz zastęp Straży Pożarnej. Samochód znajdował się całkowicie poza drogą nie utrudniając ruchu i nie stwarzał żadnego zagrożenia w ruchu drogowym.
Kolejne zgłoszenie Straż Pożarna otrzymała po godzinie dziesiątej, tym razem na Alejach Piłsudskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowały trzy osoby. Z relacji świadka zdarzenia wynikało, że kierujący samochodem na łuku drogi wpadł w poślizg, przejechał przez pas zieleni, uszkodził znak drogowy i zderzył się z innym samochodem. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem zastępu Straży Pożarnej. Jedna osoba znajdowała się pod opieką będącego na miejscu zespołu Pogotowia Ratunkowego. W wyniku zdarzenia jeden z samochodów blokował pas ruchu a drugi znajdował się poza jezdnią na pobliskiej drodze dla pieszych i rowerów. Jedna poszkodowana osoba została przewieziona do szpitala.


źródło: KM PSP w Nowym Sączu