Przejdź do treści


Śląska pracownia PRO-ARTE zaprojektowała zdrowy i bezpieczny ‘Dom na przyszłość’ we współpracy z Wienerberger

PL_MKT_PHO_PRO_budowa_Wienerberger

Pierwszym krokiem do budowy własnego domu jest wybór odpowiedniego projektu. Przemyślany projekt umożliwia inwestorom płynną i bezproblemową realizację oraz zapewnia, że budynek nie tylko będzie komfortową przestrzenią do życia dla całej rodziny, ale również spełni wszelkie standardy budownictwa energooszczędnego. By wyjść naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, firma Wienerberger zaprosiła do współpracy śląską pracownię architektoniczną PRO-ARTE, która stworzyła gotowy projekt energooszczędnego domu ceramicznego w ramach projektu ‘Dom na przyszłość’. Propozycję domu autorstwa PRO-ARTE wyróżnia współczesny design połączony z przyjaznymi dla człowieka i środowiska rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Projekt WELS to kwintesencja ekologicznego i komfortowego budownictwa jednorodzinnego.

Obecnie myślenie o domu nie ogranicza się jedynie do budowy budynku jednorodzinnego. To przestrzeń do życia, od której inwestorzy oczekują przede wszystkim szeroko rozumianego komfortu. Kryje się za nim,  m.in. trwałość i energooszczędność gwarantująca niskie koszty utrzymania domu w przyszłości, odpowiedni metraż i funkcjonalność wnętrz, estetyka. Inwestorzy coraz częściej dążą do tego, by ich domy były wykonane z ekologicznych materiałów budowlanych oraz wykorzystywały odnawialne źródła energii, która jest bezpieczna dla środowiska i zdrowia człowieka. Powinny też zapewniać bardzo dobrą jakość powietrza, optymalną wilgotność i temperaturę oraz dostęp do naturalnego światła, co bezpośrednio wpływa na samopoczucie i komfort mieszkańców.

By wyjść naprzeciw oczekiwaniom współczesnych wymagających inwestorów, firma Wienerberger wspólnie z pracownią architektoniczną PRO-ARTE stworzyła gotowy projekt komfortowego, nowoczesnego i bezpiecznego domu ceramicznego w ramach projektu ‘Dom na przyszłość’. Charakteryzuje się on zwartą, współczesną bryłą, wysoką estetyką i funkcjonalnością, a także spełnia obecne, jak i przyszłe normy dotyczące energooszczędności.  Wybierając gotowy projekt budynku, inwestor zyskuje nie tylko sprawdzoną konstrukcję, ale również czas – gdyż może szybko przejść do jego realizacji.

Założenia projektu ‘Domu na przyszłość’

Projekt bazuje na znanej od kilku lat koncepcji e4, czyli ceramicznego domu niskoemisyjnego, będącego odpowiedzią firmy Wienerberger na potrzebę energooszczędnego i zdrowego budownictwa, realizowanego przy wysokim poszanowaniu środowiska oraz dbałości o komfort życia domowników. W czasach, kiedy energia staje się zasobem limitowanym a jej ceny stale rosną, wymagania dotyczące zrównoważonego budownictwa czy świadectw energetycznych budynków stają się codziennością, kwestie energii, ekologii zdrowia oraz ekonomii  zyskują na znaczeniu i należy brać je pod uwagę planując budowę własnego domu.

Nowoczesny projekt gotowy

Nowoczesna koncepcja ceramicznego domu została zaprojektowana z myślą o komforcie przyszłych mieszkańców, zrównoważonym rozwoju i optymalizacji kosztów utrzymania budynku.

Propozycja śląskiej pracowni – projekt WELS – to przytulny dom o powierzchni użytkowej 100,31 m², który dzięki optymalnemu układowi pomieszczeń sprawdzi się zarówno dla rodzin o modelu 2+2, jak i 2+3. Na parterze uwzględniono przedsionek, pomieszczenie gospodarcze z miejscem na pompę ciepła i centralną wentylację z rekuperacją oraz dodatkowy pokój, który może pełnić funkcję biura lub pokoju gościnnego. Część nocna poddasza to trzy wypełnione naturalnym światłem pokoje, w tym większa sypialnia rodziców oraz dwa pokoje dziecięce. Dom charakteryzuje się prostą bryłą i dwuspadowym dachem. Jest doskonale doświetlony zarówno przez okna elewacyjne, jak i dachowe, dzięki czemu południowe słońce będzie ogrzewać dom w zimowe i chłodne miesiące, zmniejszając koszty zużycia energii cieplnej. Zamiast garażu w projekcie przewidziano wiatę na jeden samochód, co dodatkowo obniża koszty budowy obiektu.

System nowoczesnej ceramiki budowlanej

Wydobycie wszystkich zalet projektu było możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych ceramicznych rozwiązań firmy Wienerberger. Jednowarstwowe ściany wewnętrzne ‘Domu na przyszłość’ wykonane zostały z pustaków Porotherm D 42,5 T Dryfix wypełnionych wełną mineralną, które charakteryzują się wysoką izolacyjnością termiczną, a więc również niskim współczynnikiem przenikania ciepła U, który bezpośrednio wpływa na komfort cieplny mieszkańców oraz energooszczędność samego budynku. W projektach zastosowano również dodatkowe elementy systemu, gotowe akcesoria Porotherm takie jak: belki nadprożowe, stropy, czy kształtki, które dodatkowo zapewniają bezpieczną  konstrukcję budynku i jego stabilność.

Dach domu WELS pokryto dachówkami ceramicznymi Koramic Orea 9. To płaskie, nowoczesne i minimalistyczne rozwiązanie, jednocześnie gwarantuje wyjątkową trwałość, jak i stylowe wykończenie obiektu. W projekcie zastosowano akcesoria dachowe Koramic, takie jak: membrany, taśmy, spinki, które zapewniają bezpieczny i szczelny dach na lata. Wykończenie ścian zewnętrznych budynku cegłami klinkierowymi o długim formacie – Terca John – dodało nowoczesnego wyglądu oraz zagwarantuje długotrwałą estetykę i trwałość elewacji.

Dodatkowe korzyści od Wienerberger

Realizując budowę „Domu na przyszłość” wg projektu i z materiałów ceramicznych Wienerberger, inwestor może zyskać nie tylko estetyczny, bezpieczny i zdrowy dom o wysokim standardzie energetycznym, ale także bezpłatne merytoryczne i praktyczne wsparcie dla ekipy wykonawczej oraz korzyści finansowe o łącznej wartości do 8600 zł. W tym celu musi zakupić projekt i dokonać rejestracji na stronie wienerberger.pl/domnaprzyszlosc

Wsparcie procesu budowy klient otrzyma na każdym etapie realizacji – począwszy od możliwości wstępnej rozmowy o korzyściach płynących z projektu ‘Dom na przyszłość’, poprzez prezentację szczegółów projektu, po konsultacje z Doradcą technicznym i szkolenie ekipy wykonawczej. Pakiet zawiera także bezpłatne wyliczenie wszystkich niezbędnych produktów z portfolio Wienerberger, który otrzymuje klient po zakupie projektu a także – na dalszym etapie – przygotowanie bezpłatnego projektu aranżacji otoczenia domu, tj. tarasu, podjazdu i ścieżek ogrodowych, wykonany przez profesjonalnego architekta krajobrazu. Wreszcie za zakup wskazanych w projekcie i regulaminie produktów klient może uzyskać zwrot bezpośrednio na konto części poniesionych kosztów do łącznej kwoty aż 6 800 zł.

Cała oferta ‘Domu na przyszłość’ wraz z informacjami o dodatkowych korzyściach Wienerberger i kolejnych krokach dostępna jest na stronie internetowej: https://www.wienerberger.pl/co-nas-wyroznia/dom-na-przyszlosc-wienerberger.html