Przejdź do treści


Skontroluj ustawienia świateł w swoim pojeździe

fot. pixabay.com

Nieprawidłowe oświetlenie pojazdów szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy szybko zapada zmrok i warunki atmosferyczne nie sprzyjają kierowcą, stanowią realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Z jednej strony nieprawidłowo ustawione światła mijania mogą oślepiać innych kierujących z drugiej sprawić, że zbyt późno zdołamy dostrzec przeszkodę bądź pieszego.

Od 21 października do 15 grudnia bieżącego roku na terenie całej Polski trwa akcja „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. W ramach akcji, w dniach 26.10, 16.11 oraz 23.11.2019 roku na wybranych stacjach diagnostycznych kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich samochodach. Aplikacja Yanosik doprowadzi ich do najbliższej stacji kontroli pojazdów wspierających kampanię.

Na terenie Nowego Sącza w akcji „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo” bierze udział stacja kontroli pojazdów „Speed Car” Nowy Sącz, ul. Piłsudskiego 4.

/źródło: KMP Nowy Sącz