Przejdź do treści


Seria Pożarów Samochodów na Sądecczyźnie

W poniedziałek 3 czerwca na Sądecczyźnie zanotowano niepokojącą serię pożarów samochodów, które miały miejsce w różnych lokalizacjach w ciągu jednego dnia. Pierwszy incydent miał miejsce o godzinie 7:42 rano w Grybowie, gdzie strażacy zostali wezwani do gaszenia płonącego samochodu dostawczego. Sytuacja została szybko opanowana dzięki sprawnej interwencji służb ratunkowych.

Kolejny pożar wybuchł o 20:21 w miejscowości Stadła. Tym razem płonął samochód osobowy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy ustalili, że pojazd był całkowicie objęty ogniem. Samochód znajdował się na poboczu drogi, co na szczęście nie stwarzało dodatkowego zagrożenia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu piany ciężkiej na płonący pojazd. Po ugaszeniu ognia, nadpalone elementy samochodu zostały schłodzone wodą. Przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono, czy nie występują podwyższone temperatury lub zarzewia ognia. Cała akcja trwała niespełna godzinę. Ostatni pożar tego dnia wybuchł o godzinie 21:27 w Nowym Sączu. Tym razem również płonął samochód osobowy. Szczegóły dotyczące tego incydentu nie zostały jeszcze w pełni ujawnione, jednak wiadomo, że strażacy szybko opanowali sytuację, zapobiegając rozprzestrzenieniu się ognia.

Seria pożarów samochodów na Sądecczyźnie to niecodzienna sytuacja. Nic nie wskazuje jednak, aby pożary te były wynikiem działania osób trzecich.

/źródło: KM PSP Nowy Sącz