Przejdź do treści


Seria kolizji w Maszkowicach – Policjanci apelują o rozwagę

Seria kolizji w Maszkowicach - Fot. KM PSP Nowy Sącz

Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych oraz należytej odległości od poprzedzającego pojazdu to przyczyny wczorajszych kolizji drogowych w Maszkowicach, dlatego policjanci apelują o rozważną jazdę i zalecają, by kierowcy zachowali taką odległość, by w przypadku hamowania nie dopuścić do zderzenia.

Wczoraj około godziny 10.00 dyżurny starosądeckiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Maszkowicach. Gdy policjanci przybyli na miejsce załoga karetki pogotowia udzielała pomocy poszkodowanemu kierowcy fiata.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierowca BMW jadąc od strony Łącka w stronę Nowego Sącza najechał na tył skręcającego w lewo fiata seicento. W wyniku uderzenia fiat został zepchnięty na przeciwległy pas ruchu i został uderzony w bok, przez jadącego z naprzeciwka mercedesa.

Kierowcy bmw i mercedesa byli trzeźwi, natomiast trzeźwość kierowcy fiata zostanie ustalona na podstawie badania pobranej krwi. Z uwagi na obrażenia mężczyzny, na miejscu zdarzenia nie było możliwości zbadania jego stanu trzeźwości.

Poszkodowany w zdarzeniu kierowca fiata został przewieziony do szpitala. Kierowcom i pasażerom pozostałych pojazdów uczestniczących w zdarzeniu nic się nie stało i nie korzystali z pomocy medycznej. Z uwagi na czynności policjantów ze Starego Sącza oraz z Zespołu Wypadkowego sądeckiej Policji, droga była zamknięta przez około 4 godziny, a policjanci kierowali samochody na objazdy.

Z uwagi na to, że obrażenia ciała kierowcy fiata nie były aż tak poważne jak można się było wstępnie spodziewać, zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową, a policjanci – za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – ukarali kierowcę BMW mandatem karnym.

W międzyczasie, również w Maszkowicach, jednak po godzinie 11.00, kierujący samochodem ciężarowym marki DAF, najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki BMW, który w wyniku uderzenia został przepchnięty do przodu i uderzył w znajdujące się przed nim audi. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, a kierowca BMW trafił do szpitala. W tym przypadku, również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mandat karny trafił w ręce kierowcy samochodu ciężarowego.

źródło: KMP Nowy Sącz