Senator Stanisław Kogut zarzucił Prezydentowi Nowego Sącza że w ratuszu pracują byli współpracownicy SB

Opublikowano 7 czerwca 2017 przez
Senator Stanisław Kogut zarzucił Prezydentowi Nowego Sącza że w ratuszu pracują byli współpracownicy SB
Ratusz w Nowym Sączu – Fot. Maciej Berowski

Senator Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Kogut w jednym z wywiadów zarzucił władzom Nowego Sącza przyznawanie honorowych tytułów i zatrudnianie byłych współpracowników Służby Bezpieczeństwa.
– Widzę co się dzieje, komu się daje tytuły honorowe Nowego Sącza. Kto jest pozatrudniany w Mieście Nowym Sączu, dla mnie pewne rzeczy są naprawdę szokiem – mówił senator i dodał – Młodzi ludzie wyjeżdżają za granice za pracą a Ci, którzy dobrze żyli w tamtym systemie, mają dobrze i teraz, i są zatrudniani mimo wysokich emerytur. Trudno powiedzieć których pracowników sądeckiego ratusza miał na myśli senator Kogut, ponieważ nie przedstawił żadnych konkretnych nazwisk.
Głos w tej sprawie zabrał także Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak – Sprawdzałem ten inwentarz IPN_u. Znajduje się tam kilka osób, które były w swoim czasie tajnymi współpracownikami czy też kontaktami operacyjnymi albo inne osoby, które miały jakieś konotacje z ówczesnymi służbami.
Prezydent zaznaczył że osoby te są obecnie zwykłymi urzędnikami i nie zasiadają na kierowniczych stanowiskach – Nie ma tych osób na żadnych kierowniczych stanowiskach. Są to zwykli urzędnicy i pewnie umarlibyśmy z nieświadomością gdyby nie to że taki inwentarz się pojawił. Tym samym Ryszard Nowak dał do zrozumienia że nie zamierza podejmować w tej sprawie żadnych dodatkowych kroków.