Przejdź do treści


Sejm przyjął ustawę lex TVN – “Stany Zjednoczone są skrajnie rozczarowane”

Sejm RP - /źródło: wikipedia

Sejm odrzucił w piątek weto Senatu i przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji nazywaną „lex TVN”. Za głosowało 225 posłów PiS, 3 posłów Kukiz’15 oraz Łukasz Mejza. Wstrzymało się 10 posłów Konfederacji i jeden poseł niezrzeszony. Teraz ustawa trafi na biurko prezydenta.

Zdaniem wielu komentatorów przyjęcie ustawy lex TVN ma przykryć liczne afery, które uderzają w rząd. Chodzi między innymi o rekordową inflację przekładającą się na drożyznę i zubożenie Polaków oraz nieudolność rządu PiS w walce z pandemią COVID-19, z powodu której w Polsce każdego dnia umiera ponad pół tysiąca osób.

“Stany Zjednoczone są skrajnie rozczarowane”
“Stany Zjednoczone są bardzo rozczarowane dzisiejszym uchwaleniem przez Sejm ustawy medialnej. Oczekujemy, że prezydent Duda będzie działał zgodnie z wcześniejszymi oświadczeniami, aby wykorzystać swoje przywództwo do ochrony wolności słowa i działalności gospodarczej” – napisał Bix Aliu pełniący obowiązki ambasadora USA w Polsce.

Apel Szymona Hołowni do prezydenta
“Panie prezydencie, Pan to oczywiście zawetuje zgodnie z Pańską wcześniejszą deklaracją, prawda? Jakże mogłoby być inaczej” – napisał na Twitterze Szymon Hołownia.