Przejdź do treści


Sanepid przestaje publikować dane o koronawirusie

Laboratorium, Koronawirus, Próbki krwi

Od 24 listopada wszystkie powiatowe i wojewódzkie stacje sanitarno-epidemiologiczne przestają publikować dane dotyczące koronawirusa.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze, że od dzisiaj dane o zakażeniach do poziomu powiatu, dostępne będą na stronie rządowej http://gov.pl. Resort zdrowia zapowiada pełną transparentność wszystkich danych, jednak jak udowodnił 19-letni Michał Rogalski w raportowanej liczbie przypadków znajdowały się błędy. Świadczy o tym fakt, że Ministerstwo Zdrowia doliczyło dzisiaj do łącznej liczby zakażeń koronawirusem w Polsce 22 594 przypadki, które wcześniej “zagubiono” w systemie raportowania.

– Teraz już na pewno nikt żadnych nieprawidłowości nie znajdzie, bo wszystkie stacje sanitarne przestały podawać szczegółowe dane powiatowe. – Tak decyzję Ministerstwa Zdrowia komentuje 19-latek, który od początku pandemii gromadził dane o liczbie zakażeń, zgonów, ozdrowieńców i wykonywanych testów, a następnie publikował je w Internecie w formie wykresów.

Również Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu wydało komunikat w tej sprawie

Szanowni Państwo, od dzisiaj, decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego, zostało wstrzymane przesyłanie do nas danych statystycznych związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 na terenie Powiatu Nowosądeckiego. W związku z brakiem danych, nie mamy możliwości publikowania grafik z informacją o codziennych zakażeniach covid-19. Jeśli coś się w tej sprawie zmieni – poinformujemy Państwa.

24 listopada 2020 r.

Szanowni Państwo, od dzisiaj, decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego, zostało wstrzymane…

Opublikowany przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Wtorek, 24 listopada 2020