Sandecji Nowy Sącz z licencją na występy w Lotto Ekstraklasie

Opublikowano 7 czerwca 2017 przez
Sandecji Nowy Sącz z licencją na występy w Lotto Ekstraklasie

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN przyznała licencje na występy w Lotto Ekstraklasie Górnikowi Zabrze oraz Sandecji Nowy Sącz. Ponieważ Sandecja Nowy Sącz nie dysponuje odpowiednim stadionem, będzie rozgrywać swoje mecze na stadionie Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. To spore utrudnienie dla kibiców sądeckiego klubu.– Przed klubem, a zwłaszcza miastem stoi ogromne przedsięwzięcie czyli budowa stadionu. Czas mamy do końca czerwca przyszłego roku, ale bardzo byśmy chcieli, aby rundę wiosenną Sandecja grała na swoim obiekcie. Czasu jest niewiele, a dzieje się naprawdę dużo – mówi prezes Stowarzyszenia MKS Sandecja Andrzej Danek
Komisja ds. Licencji Klubowych na posiedzeniu 2 dniu 2 czerwca 2017 roku podjęła następujące decyzje:

 1. Przyznała następującym Klubom licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2017/2018 z nadzorem finansowym oraz infrastrukturalnym: GKS Katowice, Miedź Legnica, Zagłębie Sosnowiec, Górnik Zabrze.
 2. Przyznała następującym Klubom licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2017/2018:
  Sandecja Nowy Sącz z nadzorem finansowym oraz nadzorem prawnym, a także z sankcją regulaminową w postaci ostrzeżenia. Nadzór prawny nałożono w związku z koniecznością monitorowania przejęcia sekcji stowarzyszenia przez Spółkę Akcyjną. Zgodnie z wnioskiem Klubu mecze w roli gospodarza w rozgrywkach Ekstraklasy rozgrywać będzie na stadionie Termalica Bruk-Bet Nieciecza.
  Chojniczance Chojnice z nadzorem finansowym, infrastrukturalnym oraz prawnym. Nadzór prawny nałożono w związku z koniecznością monitorowania przejęcia sekcji stowarzyszenia przez Spółkę Akcyjną. Nadzór infrastrukturalny nałożono w związku z koniecznością monitorowania prac mających na celu dostosowanie zgłoszonego przez Klub Stadionu przy ul. Traugutta w Gdańsku do wymogów Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2017/2018.
  Nadzory finansowe nałożono na wszystkie Kluby potencjalnie awansujące do rozgrywek Ekstraklasy w związku z koniecznością monitorowania ich wydatków oraz kosztów. Jeden z powyższych Klubów w ramach nadzoru finansowego został zobowiązany do realizacji ugód z wierzycielami w terminach do tego przewidzianych bez możliwości ich dalszego odraczania.
 3. Przyznała następującym klubom licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach I ligi w sezonie 2017/2018:
  Pogoni Siedlce z sankcją regulaminową ostrzeżenia.
  Wigrom Suwałki z nadzorem finansowym oraz sankcją regulaminową w postaci kary finansowej w wysokości 5.000 zł.
  Stali Mielec z nadzorem infrastrukturalnym.
  Sandecji Nowy Sącz z nadzorem infrastrukturalnym – licencja przyznana na stadion w Nowym Sączu.
 4. Nie przyznała licencji upoważniającej do uczestnictwa w rozgrywkach I ligi w sezonie 2017/2018 Klubowi Stomil Olsztyn SA ze względu na niespełnienie kryterium F.04, P.10 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów I ligi. Ponadto stadion klubu nie spełnia licznych kryteriów infrastrukturalnych określonych w Podręczniku Licencyjnym.

Od powyższych decyzji klubom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN wnoszone za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni.

źródło: PZPN