Przejdź do treści

Samochód osobowy wypadł z drogi na ul. Sądeckiej w Krynicy-Zdroju

Samochód osobowy wypadł z drogi na ul. Sądeckiej w Krynicy-Zdroju

We wtorek 18 czerwca o godzinie 9:43 na ulicy Sądeckiej w Krynicy-Zdroju samochód osobowy marki Subaru wypadł z drogi. – Pojazd znajdował się poza barierami energochłonnymi, był wsparty lewą stroną o przydrożne drzewo, a prawy bok pojazdu był dociśnięty do nasypu, co uniemożliwiało otwarcie drzwi. W środku znajdowała się jedna osoba poszkodowana. – Relacjonują kryniccy strażacy.

Działania strażaków rozpoczęły się od zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Pojazd został ustabilizowany za pomocą stalowej liny, aby zapobiec jego dalszemu osunięciu się z nasypu. Ratownicy dostali się do wnętrza pojazdu przez klapę tylną, aby ocenić stan poszkodowanej. Po przeprowadzeniu szybkich badań urazowych. Wkrótce na miejsce dotarła karetka Pogotowia Ratunkowego, której ratownicy przejęli poszkodowaną. Strażacy pomogli w ewakuacji kobiety z pojazdu, używając deski ortopedycznej.

Na miejsce przybył również patrol Policji, który przeszukał pobliskie zarośla, aby upewnić się, że nie ma innych poszkodowanych. Poszkodowana poinformowała, że podróżowała sama. Policjanci kierowali ruchem pojazdów w systemie wahadłowym, aby zminimalizować utrudnienia na drodze. Poszkodowana kobieta została przetransportowana do szpitala na dalsze badania.

/źródło: KM PSP Nowy Sącz